Polityka to działanie na rzecz dobra wspólnego. To bardzo prosta definicja. Tworzenie wspólnoty powinno być podstawowym celem i zadaniem polityków. Organizowanie życia tak, by wszystkim żyło się lepiej. Co jeśli demokratycznie wybrana mniejszość sprzeniewierza się tej zasadzie? Gdzie jest granica? Czy i kiedy dowiemy się, że to już ten moment? Od kilku dni znowu słychać głośny sprzeciw sędziów. Fundamentem państwa jest prawo. Zniszczenie ustroju zaczyna się od destrukcji systemu prawnego.
Czy jesteśmy świadkami tego procesu? Kolejna odsłona wojny hybrydowej, czy po prostu chęć wprowadzenia despotycznych rządów jedynej słusznej formacji politycznej?
Szykuje się fala kolejnych protestów… Pytam, dlaczego nie poszliście głosować, tylko dziś biegacie po ulicach oburzeni? No tak, znowu nie było na kogo…, bo listy wyborcze ustalają partie i w zasadzie jak się nie sprzedasz układowi, to nie masz szans zaistnieć w życiu publicznym? To dzięki temu, że politycy ułożyli tak prawo, jesteśmy zmuszeni finansować ciągle partie z budżetu (dotacje). Konkretne organizacje mają pieniądze na kolejne wybory i kolejną papkę propagandową. Finansują z tego plakaciki, rozwieszane na każdym słupie, reklamy w tv i miliony ulotek… My za to płacimy! Oni?, oni się dobrze przy tym bawią. Dla dobra wspólnego w sejmie są ciągle ci sami ludzie. Dla dobra wspólnego odszczekują się nawzajem w mediach, a jak tylko gasną światła żegnają się w serdecznym uścisku. Na wizji odgrywają swoje role, poza nią dobrze się bawią na nasz koszt. Czasem wyjdą na ulice do protestujących. Zrobią sobie zdjęcie, parę słów na portalu społecznościowym i powrót do ciepłego domku… Jakby nie patrzeć to ciągle dobrze płatna robota. Z dodatkami kilkanaście tysięcy nazbiera się miesięcznie… Ludzie protestują, marzną i ciągle jeszcze wierzą. Tylko w co? Za kilka lat będą mogli zagłosować tylko na tych, których im wskaże partia… Mierny, bierny, ale wierny… Błędne koło…